Portugál, szlovák, valamint török diákok és nevelőik vendégeskedtek a Széchenyi István Általános Iskolában. A nemzetközi találkozó egy pályázat keretein belül jött létre.
2010 júliusában a görbeházi tanintézmény a TEMPUS Közalapítvány két projektjét nyerte el „Az egész életen át tartó tanulás” pályázatán belül. A „Matematika és művészetek” és az „Európai vacsora” projekteknek köszönhetően számos nemzetközi találkozóra kerül sor 2012-ig, s várhatóan elkészül majd a közös munka végterméke, a nemzetközi szakácskönyv is. A hazai vendéglátás az „Európai vacsora” jegyében zajlott, melynek kiemelt célja, hogy a résztvevő országok megismerjék egymás hagyományait, specialitásait, szokásait. Az első projekttalálkozónak a török partnerek adtak otthont november végén, ahol az országok prezentálták bemutatkozó filmjeiket, nemzetközi matematika tesztet állítottak össze, s megbeszélték a további teendőket is. A második, görbeházi meetingre huszonhárom diák és tizennégy felnőtt érkezett a partnerországokból, s közel egyhetes itt tartózkodásuk alatt ellátogattak fővárosunkba és megyeszékhelyünkre is, részt vettek többek között kézműves és táncfoglakozáson. A diákok megízlelhették a magyar konyha specialitásait is, hiszen egy-egy görbeházi család adott nekik otthont, akik a rövid vendéglátás alatt igyekezték prezentálni jellegzetes szokásainkat. Elkészült továbbá a találkozó végterméke, a nemzetközi képszótár is, amely a legfontosabb háztartási eszközök gyűjteménye, a résztvevő országok nyelvén. A hét zárására március 11-én került sor, ahol a nevelők értékelték a heti munkát, a tanárok és diákok megajándékozták egymást, valamint debütált egy nemzetközi tánccsoport is: a portugál, szlovák, török és magyar gyerekek közös táncprodukcióval lepték meg a közönséget. „Fantasztikus hét áll mögöttünk. Jó volt látni a falu lelkesedését és hogy a gyerekek és nevelők közelkerültek egymáshoz, s nemzetközi barátságok szövődtek. A munka is jól haladt, rengeteg tapasztalatot szereztünk, feledhetetlen élmény volt mindannyiunk számára!”- értékelte a nemzetközi hetet Molnár Lászlóné, az intézmény vezetője, a projekt koordinátora.
Budai Anikó
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.