Kis mennyiségű alkohol elfogyasztása után kellemesen érezzük magunkat, gátlásaink oldódnak, aktívabbak, vidámabbak vagyunk. Ha azonban folytatjuk az ivást, a tompító hatások felerősödnek. Ilyenkor csökken a mozgás koordinálása, a reakciókészség, a teljesítmény. Ezt vizsgálatok igazolják.
Ajánlatos tartózkodnunk tőle, ha vezetünk, sportolunk, dolgozunk, vagy épp tanulunk. Túlzott mennyiségű alkoholfogyasztás esetén öntudatlan állapotba kerülünk, és később nem emlékszünk arra, hogy mi történt. Ha túllépjük a javallott fogyasztási mennyiséget, májunk képtelen a túl nagy mennyiségű alkohol lebontására, ennek jele a másnaposság. Tévhit, hogy az alkohol lebontásának idejét fel lehet gyorsítani különböző házi orvosságokkal. Tehát hiába iszik valaki kávét, felvert tojást, vagy szed vitamint, valódi hatásuk nincs. A rendszeres, mértéktelen ivás hatására a sejtek öregedése felgyorsul, a ráncok mélyebbek lesznek, az arcon először apró, majd egyre feltűnőbb hajszálerek jelennek meg. A bőr eldurvul, az arc felpuffad, pirospozsgás lesz. És ezek csupán csak külsőségek.
A mértéktelen ivászat károsítja a szervezetet, ezek a hatások azonban nem észlelhetők azonnal. Hosszabb folyamatról van szó. A máj, az epe és a gyomor a legsérülékenyebb szervek. Továbbá károsítja a szívet, az idegrendszert és az agyat, ráadásul nő a daganatos megbetegedések rizikója a torokban, a nyelőcsőben és a szájban.
B. Eszter
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.