Ha szerelemről és szexualitásról beszélünk, akkor a nő és a férfi odaadó összeolvadásáról van szó, mikor a világ megszűnik körülöttünk létezni, és senki más nincs csak te és ő. A szex mindig is létezett, csak volt mikor divatosabb volt, volt mikor nem, de a lényegen nem változtat, mint ezt a történelem is igazolja. Bár rengeteg modern gondolkodó szerint a mai világban a szex erkölcstelen.
Induljunk csak el az őskortól, ahol már a barlang rajzokon számos szexuális élményt, aktust festettek meg. Az egyiptomiaknál a szex meghatározó része volt különböző rituáléknak, és a nemi szerveket is mumifikálták. Az ókori egyiptomiak már- már túlviláginak vélték a szexet. Náluk ez a szoros testi kontaktus családban maradt. Az egyiptomi fáraónak külön fontossági sorrendje volt, mégpedig első helyen a saját anyja, másodikon a saját nővére, harmadikon pedig a saját lánya állt. A kínaiaknál nagy változatosságban jelent meg a szex, rengeteg műtárgyban fejezték ki, például szobrokban, ékszerekben, agyagvázákban. A legkülönbözőbb helyzetekben ábrázolták az éppen szexuális kapcsolatot létesítő nőket és férfiakat, de nem csak embereket, hanem állatokat is szemléltettek. A görögök úgy tartották, hogy a szexualitás egy isteni ajándék, amivel olyan szabadon és változatosan kell élni, ahogy csak tudunk, tehát kihasználni ezt az Isten adta lehetőséget. Athénban, a történelemben először Áfa-t kellett fizetni a lakosoknak a szex után. A görögök fedezték fel, hogy az emberek talán saját nemükhöz is vonzódhatnak. A rómaiak szigorú erkölcsükről voltak híresek, persze volt alkalom mikor ezt megszegték. Az európaiaknál a vallás, a hatalom és a szex összefonódott egymással. A legelső pápák az utolsó kettőt részesítették előnyben. A viktoriánusok a modern szexualitás gátlásai többségéért felelősek. Ők úgy tartották, hogy egy hölgy csak kötelezettségből csinálja, ne pedig élvezetből. Úgy vélték, hogy a maszturbáció vaksághoz és őrülethez vezet, és akik ezt elkövetik azokra a pokol tüze vár. De ami tény az tény, a szex kitörölhetetlen és nélkülözhetetlen az ember életében.
Nagy Orsolya
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
2011.03.02. 23:33:27
KOMMuna 2011.03.03. 11:58:42